Minden évben Rékus szervezésével megrendezésre kerül a ProPlan Csivava Majális mellett a Yorki Fesztivál, ez utóbbin egész nap kint voltam.
Szép számban képviselték magukat a kutyusok és gazdáik, az egész napos programoknak köszönhetően észrevehetetlenül eljött az este. A mi kutyusunk Winny életében először volt itt, de, remélem nem utoljára, és nagyon jól érezte magát izgatottan szaglászó, vidáman csaholó társai között. Beneveztük a gyorsasági versenyre, amit ugyan nem nyert meg, de mi rettentően büszkék vagyunk rá, hiszen ő még póráz nélkül sehol sem járt, itt pedig minden elkalandozás nélkül teljesítette a távot!

Utána következett az ügyességi verseny, ahova Winnyt ugyan nem neveztük be, de számtalan ügyes produkciót mutattak be a yorkik, kitűnő szórakozás volt végignézni, és remek ötleteket is kaptunk, hogy mire próbáljuk megtanítani majd a mi kis kedvencünket. A tétje nem más volt, mint a világ legdrágább kutyaeledele!

Ennél is érdekesebbnek találtam egy agility iskola bemutatóját, amelyet örző-védő kutyák szereplése követett. Mindkettőben nagyobb kutyák mutatták be tudományukat, amely már egy magasabb színvonalról tanúskodott. Az élményekben gazdag nap vége felé járva, elérkezett az idő a szépségversenyen való megmérettetésre. Ide szinte valamennyi büszke gazdi benevezte kedvencét. Winny sajnos itt sem ért el helyezést, de természetesen számomra mégis ő a legszebb yorki!

Fotó: Deák Attila
